Saunový svět

Buďte vítáni v našem saunovém světě. Zde si můžete dopřát svou chvíli odpočinku a udělat při tom něco pro své zdraví: posílit imunitu a detoxikovat organismus. Podvolte se uvolnění a relaxaci v příjemném moderním prostředí, kde si můžete vybrat z více typů saun i způsobů ochlazení. Čeká na Vás útulná odpočinková zóna s možností občerstvení či celoročně přístupná venkovní terasa. Nabízíme také prostornou a moderní privátní saunu. 

AKTUÁLNÍ JARNÍ OTEVÍRACÍ DOBA 

SLEDUJTE NÁS - OTEVÍRACÍ DOBA SE BUDE ZKRACOVAT V ZÁVISLOSTI NA POČASÍ
(V létě možnost natopení privátní sauny v době přítomnosti recepce PO-PÁ)

PO: ZAVŘENO
ÚT: 10-21H SMÍŠENÍ SAUNA
ST: ZAVŘENO 
ČT: ZAVŘENO 
PÁ: ZAVŘENO
SO: ZAVŘENO
NE: ZAVŘENO

OTEVÍRACÍ DOBA (PLATÍ OD LISTOPADU DO BŘEZNA):

PO: ZAVŘENO
ÚT: 10-21H SMÍŠENÍ SAUNA
ST: 10-21H SAUNA POUZE PRO ŽENY (Pro páry a pány možnost natopení privátní sauny)
ČT: 10-21H SMÍŠENÁ SAUNA 
PÁ: 10-22H SMÍŠENÁ SAUNA)
SO: 14-16H SAUNA PRO RODINY S DĚTMI (nejen pro ně, přijít může každý)
16-22H SMÍŠENÁ SAUNA
NE: 14-21H SMÍŠENÁ SAUNA

Pokud máme otevřeno ve svátek, otevírací doba je stejná jako o víkendech (vždy ještě upřesníme v aktualitách na hlavní straně). Poslední vstup do saunového světa je vždy 2h před zavírací dobou. Do privátní sauny je nutná rezervace předem min. 2h.

Finská sauna


Tradiční finská sauna je nejznámějším typem sauny. Má blahodárné účinky na lidské tělo i psychiku. Funguje na principu intenzivního pocení, kdy se tělo zbavuje toxinů. Pomáhá k lepší činnosti srdce a cévního systému a může Vám pomoci zregenerovat svalstvo či se zbavit migrén. Její pozitivní účinky jsou však mnohem dalekosáhlejší a není nikdy pozdě s jejím pravidelným navštěvováním začít.

Kontraindikace: chřipková a horečnatá onemocnění, vysoký tlak, nedostatečná funkce ledvin, akutní infekce dýchacích cest, poruchy kardio-systému, záněty, kožní onemocnění, poruchy štítné žlázy, zánětlivé formy revmatického onemocnění, těžší formy epilepsie, křečové žíly, těhotenství

Tropická sauna


Pokud je pro Vás teplota v klasické finské sauně příliš vysoká, tropická sauna Vám může být dokonalou alternativou. Kombinuje pro lidské tělo vhodným způsobem funkce finské a parní sauny. Teplota je zde nižší, a je tedy vhodná pro začínající saunaře, pro děti, ale také pro astmatiky.

Kontraindikace: poruchy srdečního rytmu, vysoký tlak, průdušková onemocnění, akutní plísňová onemocnění

Infrasauna


Infrasauna Vás prohřeje na zcela jiném principu než sauna klasická. Teplo se v ní tvoří pomocí infrazářičů, jejichž teplé záření je pro lidský organismus přirozenější. Infrasauna Vám pomůže při léčbě artrózy, výronu, nervových bolestí, svalových křečí, ztuhlosti kloubů, snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu. Pozitivně působí také na nosní, krční a ušní problémy, čistí pleť, pomáhá odstranit celulitidu a je celkově prospěšná při redukci hmotnosti.

Kontraindikace: implantáty, akutní virózy, těhotenství, věk do 3 měsíců

Ochlazování po saunování

Ochlazování je jedna z nejdůležitějších věcí kolem saunování.  Všeobecně platí, že střídání sauny a ochlazování je gymnastika pro naše cévy. U nás si můžete vybrat 3 druhy ochlazení, při správném výběru a postupu není možné se nikdy nachladit.
 

1. Způsob - STUDENÁ SPRCHA – ideální pro ty, kteří trpí onemocněním srdce a cév, těhotné ženy, malé děti a správný způsob jak začít s otužováním.

2. Způsob – OCHLAZOVACÍ BAZÉNEK – otužování pro zdatnější a zkušenější. Nikdy do bazénku neskákejte a před tímto způsobem ochlazování se ze zdravotních důvodů osprchujte.

3. Způsob – OCHLAZOVACÍ VĚDRO – tento způsob patří mezi tzv. „ ŠOKOVÉ OCHLAZOVÁNÍ“ a je bezprostředně pro zkušené návštěvníky, kteří znají své tělo a jeho hranice. Pacientům s kardiovaskulárními onemocněními by mohlo hrozit riziko mozkové příhody.

Privátní sauna

Chcete si užít romantický večer se svou polovičkou nebo jen zkrátka v sauně upřednostňujete soukromí? Tato varianta je tedy určena právě pro Vás a také ji doporučujeme jako skvělý tip na dárek. Vhodné občerstvení a sklenka šampaňského jsou samozřejmostí. Dle Vašich preferencí si můžete zvolit, zda chcete privátní saunu finskou či tropickou. Nabízíme Vám možnost si vychutnat společně strávené chvíle v příjemném prostředí, které Vám s potěšením připravíme na míru.

Privátní sauna je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek. A když má privátní sauna vlastní bazének, sprchu a odpočinkovou zónu jak venku, tak uvnitř, nabízí ještě větší pohodlí a soukromí. Bezpečně si můžete užívat tepla sauny a osvěžujícího koupání v bazénu, aniž byste museli sdílet tyto prostředky s ostatními lidmi. Po relaxaci v sauně si můžete vyrazit ven na čerstvý vzduch a odpočívat na vlastní terase nebo si užít chvíli klidu a pohody v odpočinkové zóně uvnitř. Privátní sauna s vlastním bazénem, sprchou a odpočinkovými prostory je skvělou investicí do vašeho zdraví a pohody.

Ceník saunového světa

Ceník platný od 1.9.2023

Cena Cena s Multisport kartou
Denní vstupné Út – Pá do 16h (neomezený vstup) 290,- 180,-
Večerní vstupné všední dny (po 16h) a víkendové vstupné (vč.svátků) – 90 min. 310,- 200,-
Večerní vstupné všední dny (po 16h) a víkendové vstupné (vč.svátků) – 120 min. 330,- 220,-
10 vstupů (denní vstupné Út – Pá do 16h - neomezený vstup) 2700,- -
10 vstupů (90 min. nebo 120 min. - večerní a víkendové vstupné) 3000,- -
Infrasauna prohřátí před fyzioterapií, masáží či sportem (5 - 15 min.) 100,- -
Pronájem celého saunového světa (max.20 osob), každá další osoba navíc 200 Kč do 16h (neomezeně) 4 500,- -
Pronájem celého saunového světa (max.20 osob), každá další osoba navíc 200 Kč po 16h (120 min.) 4 500,- -
Pronájem celého saunového světa (max.20 osob), každá další osoba navíc 200 Kč po 16h (180 min.) 5 500,- -
Ceník privátní sauny*
Vstupné na 90 min. pro 2/3/4 osoby 790,- / 1090,- / 1390,- -
Vstupné na 120 min. pro 2/3/4 osoby 840,- / 1140,- / 1440,- -
Romantický večer se sklenkou šampaňského (120 min.) pro 2osoby 1390,- -

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Při návštěvě saunového světa od nás na recepci zdarma obdržíte prostěradlo a ručník. Jejich výměna v průběhu saunování je zpoplatněna částkou 20,-/ks.
Ve všední dny do 16h je doba strávená v sauně neomezená. Cena za denní vstup se počítá při odchodu do 16h.
Ve svátek platí stejné ceny jako o víkendu.
 K času v sauně je vždy připočítáno 15 min. na dobu strávenou v šatně.
Děti do 15 let v doprovodu rodičů mají 50% slevu z ceny vstupů do saunového světa.
Každá další minuta strávená v saunovém světě navíc je zpoplatněna částkou 3,-/min.
Poslední vstup do saunového světa je 2h před zavírací dobou.
Platnost permanentky je 12 kalendářních měsíců od zakoupení.

*Privátní saunu je nutné opustit ve stanovený čas z důvodů dalších rezervací.
*Privátní saunu je nutné rezervovat min. 2 hodiny předem.
*Cena za dítě k dospělým osobám do privátní sauny je 200,- (cena platí k min. 2 dospělým osobám)

V souladu s § 89 odst. 3 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, si Vás informujeme, že za účelem zlepšení poskytovaných služeb využívají naše webové stránky pro svoji činnost tzv. cookies.