Skupinová cvičení

Zdravý pohyb a sport jsou neodmyslitelnou součástí správného životního stylu. Jako centrum zabývající se péčí o lidské tělo nabízíme mnoho cvičení. Všechny lekce jsou vedeny profesionály: fyzioterapeuty či sportovními lektory. Pod jejich dohledem se vydáte na cestu za dobrou fyzickou kondicí. Ať už si z naší nabídky vyberete poklidnější protahovací cvičení nebo fyzicky náročnější výzvy, vždy budete odcházet s báječným pocitem. Protože v pohybu je radost.

Online rezervace

O přihlašovací údaje na webové rezervace si zažádejte na recepci. Přihlašování a odhlašování na cvičení pro vás bude jednodušší a přehledné.

Zdravotní cvičení

Zdravotní cvičení v našem centru probíhají pod vedením zkušených fyzioterapeutů. Správnou technikou Vám pomůžeme ke zpevnění ochablých svalů a ke správnému držení těla. Tato cvičení slouží také jako prevence proti bolestem pohybového aparátu, ke zvýšení síly a pohybové koordinace, k udržení rozsahu pohyblivosti kloubů a páteře. Dále jimi podpoříte svůj kardiovaskulární systém.

Lektory cvičení jsou naši fyzioterapeuti Jana, Tereza, Lucie a Martin.

SM systémy

SM systém neboli “stabilizační a mobilizační systém” je cvičení s pružnými lany. Je vhodné pro každého, kdo chce předejít bolestem a poruchám páteře a velkých kloubů. Skvěle pomůže i pacientům s akutním výhřezem ploténky či skoliózou. Na lekcích Vás čeká sestava cviků dle MUDr. R. Smíška, které umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro jejich léčbu a regeneraci. Před návštěvou první lekce doporučujeme konzultaci s lektorkou SM systémů ohledně Vašich pohybových návyků či individuální fyzioterapii u některého z našich zkušených fyzioterapeutů. Lekcemi SM systémů Vás provede lektorka Klára.

Hatha jóga

Hatha jóga je kombinace cvičení ásan, jógového dechu a relaxace. Lekce v našem centru přizpůsobujeme cvičební skupině, jejich průběh je však ustálený. Začínáme dechovými cvičeními, uvolněním a jemným protažením, po nichž následuje dynamičtější část s pozdravy slunce, stojnými a předklonovými pozicemi a výdržemi. Poté zpravidla navazují ásany vsedě a vleže, obrácené pozice a závěrem samozřejmě relaxace. Lekcemi Hatha jógy Vás provede lektorka Markéta.

Jemná Hatha jóga

Tyto lekce hatha jógy jsou vhodné pro širokou veřejnost. Jsou vedeny v klidném tempu jemnou formou. Do pozic zde budete přecházet lehce a bez napětí. Díky tomu je jemná jóga vhodná i pro seniory či pro těhotné a pro všechny osoby se sníženou pohyblivostí. Lekcemi Jemné hatha jógy Vás provede lektorka Markéta.

Aštanga jóga

Aštanga jóga je ucelený systém fyzického cvičení, dechových, koncentračních, relaxačních a jiných technik. Její pravidelné praktikování probudí a ozdraví Vaše tělo. Lekce aštanga jógy v našem centru jsou dynamické, propojující dech s pohybem. Sestavy jsou ustálené, což Vám umožňuje je postupně zautomatizovat a soustředit se na další aspekty Vašeho těla. Cvičení se postupně stává meditací v pohybu a prohlubuje vnímání při lekci i v běžném životě. Z aštanga jógy budete odcházet radostní, plní síly a energie. Lekcemi Vás provede lektorka Monika.

Power jóga

Power jóga je cvičení, které posiluje a protahuje svalstvo celého těla, především vnitřní svaly, o kterých běžně nevíme. Současně přináší uvolnění a relaxaci. Příznivé účinky tohoto cvičení pocítíte především, pokud Vás trápí bolesti zad. Po hodině power jógy se budete cítit odpočatí a uvolnění.  Cvičení power jógy je tím nejlepším způsobem, jak nabít své tělo energií, uvolnit svalové napětí, vylepšit svůj krevní oběh a odtok lymfy. Lekcemi Power jógy Vás provede lektorka Vendula.

Jumping

Vysoce koordinované cviky na trampolínách s řídítky za doprovodu hudby. To je JUMPING! Převážná část cvičení je zaměřena na balanční prvky. Jumping je ideálním sportem pro formování postavy. Blahodárně působí na všechny systémy lidského těla, díky čemuž se řadí mezi velmi účinné druhy pohybových aktivit. Podstatou cvičení jsou různě náročné kombinace rychlých a pomalých poskoků, dynamických sprintů, balančních i silových prvků a strečinku. Tyto kombinace cviků se na pružném výpletu trampolíny stávají nejen zábavnou, ale i velmi účinnou formou posilování fyzické a psychické odolnosti. Lekcemi Jumpingu Vás provedou lektorky Andrea a Maruška.

Závěsné systémy

Při cvičení na závěsných systémech posilujete své tělo využitím jeho vlastní váhy. Je vhodné pro začátečníky i pro zkušené sportovce, neboť intenzitu si každý volí sám postojem proti závěsnému bodu. Závěsný systém se skládá se ze dvou nastavitelných popruhů končících gumovými madly pro ruce či nohy. Toto cvičení je určeno pro všechny, kdo chtějí zapracovat na své koordinaci a celkovém držení a posílení těla. Lekcemi Vás provede lektorka Gaby.

Flexibility core

Název lekce se stejně jako její obsah skládá ze dvou částí: flexibility a core. V rámci tohoto cvičení zapracujete na svém hlubokém stabilizačním systému, na bříšku a na své rovnováze. Druhá část cvičení je věnována flexibilitě Vašich svalů, šlach a kloubů. Flexibility core je vhodné pro začátečníky i pokročilé. Lekcemi Vás provede lektorka Gaby.

Vinyasa jóga

Vinyasa jóga se také jinak nazývá vinyasa flow jóga. Slovíčko "flow" nám naznačuje, že se jednotlivé pozice provádějí plynule. Naučíte se ladně propojit pohyb s dechovou technikou. Sekvence pozic v lekci nejsou ustálené, ale též plynou dle naladění a nápadů lektorky. Vinyasa jóga Vám pomůže celkově posílit organismus, imunitní systém a zharmonizovat funkci metabolismu. Budete krásně protažení a plní energie. Z toho cvičení vždy odejdete s pročištěnou hlavou zbavenou stresu všedního dne. Lekcemi Vás provede lektorka Adéla.

Odpočinková jóga

Hluboce uvolňující styl jógové praxe. Za zvuku tibetské mísy jsme po dobu cca 10minut v jedné ásaně, vypodložení bolstrem, cihličkami, zabalení v dece. Tato praxe celé tělo uvolní až do fascií. Má terapeutické účinky a po této lekci se cítíme jako po příjemné masáži.
Lekci vede lektorka Blanka.

Dětská jóga

Dětská jóga se zaměřuje na děti od 6-ti do cca 11 let. Děti se hravou formou seznámí s různými pozicemi jógy. Děti nejvíce baví propojovat pozice a hrát na léčivé nástroje jako jsou tibetské mísy a koshi.
Lekci vede lektorka Blanka.

Pilates s prvky jógy (Jógalates)

Jógalates je skvělé cvičení pro každého. Propojuje tradiční jógové ásany a principy s jemným posilováním pilates Toto dynamické cvičení zaručí protažení těla, uvolnění a zároveň posílení a zpevnění problémových partií. Součástí je i práce s dechem a nechybí ani finální hluboká relaxace.

Cvičení pro ženy po porodu

Cvičení probíhá pod vedením zkušené fyzioterapeutky. Cvičení je zaměřené na znovu získání kondice, na oslabené partie po těhotenství a porodu, zpevnění pánevního dna. Miminka a malé děti jsou na lekcích vítané. Avšak cvičí maminky, dětičky jsou pouze doprovod. Lekce jsou určeny jak pro maminky po šestinedělí, tak pro maminky s přetrvávajícími neřešenými problémy starších dětí. 
Lekce probíhají v kurzu kvůli zdravotnímu posunu. Začínáme 4.10. (kurz 7 lekcí +1 náhrada)

TABATA

Tabata je typ tréninku, kdy se 20 sekund velmi intenzivně cvičí a poté následuje 10 sekund pauza, opakováno 8x. Jedna Tabata tak trvá 4 minuty. Po každém kole je minutová pauza. Je to tedy kombinace jednoho nebo více cviků v osmi kolech. Cvičení se začíná rozcvičkou a končí protažením. Tabata funguje jako velice efektivní spalování tuků, zvyšuje prokrvení cvičených partií a pozitivně působí na kardiovaskulární systém. Pro zpestření cvičení používáme pomůcky, např. švihadla a činky. Na lekcích se potkáte s lektorkou Terkou.

Zdravotní jóga

Kurz: Tento kurz je zaměřen na prevenci pohybových potíží, jehož cílem je zlepšení pohyblivosti. Jde o jemné protažení a zpevnění v rytmu vlastního dechu. Jóga přináší do vašeho života psychické i fyzické zdraví. Je vhodná pro ženy i muže všech věkových skupin – od dětí po seniory. Lekcemi Vás provede lektorka Jana.

KANGOO JUMPING

neboli "klokaní skok" je v našem podání aerobní, kardio a posilovací cvičení, při kterém spálíte až o 40% více kalorií, ale zároveň šetříte Váš pohybový aparát (kolena, kyčle, klouby, kotníky). Toto cvičení je vhodné i pro seniory, nebo osoby s nadváhou, kteří se špatně pohybují, nebo jsou po operacích a potřebují zrehabilitovat ochablé svaly. Díky nestabilní podrážce (podobně jako balanční pomůcky) zapojujete i hluboké svaly (vnitřní stabilizační systém) díky čemuž spalujete více kalorií a zpevňujete břišní, zádové, stehenní, hýžďové i pánevní svaly. Navíc se jedná o velice zábavné cvičení, při kterém odbouráte každodenní stres a budete cítit obrovské nabití energií. Lekcemi Vás provede lektorka Andrea

Ceník skupinových cvičení

Ceník platný od 1.9.2023

Typ lekce Cena
Lekce (55min.)
Zdravotní cvičení, SM systémy, Jumping, Závěsné systémy, Flexibility Core, Hatha jóga,
Tabata, Jemná Hatha jóga, Vinyasa jóga, Power jóga, Odpočinková jóga, Jógalates (Pilates s prvky jógy)
150,-
Lekce (90min.)
Aštanga jóga
250,-
Lekce Kangoo Jumps (50min.) 150,- + 100,- půjčení bot (možné mít vlastní)
Lekce pro děti (55min.) 120,-
Zdravotní jóga - kurz - 11 lekcí (90min.) (otvíráme 3 kurzy v roce) 2200,-
Cvičení po porodu - kurz (7lekcí + 1náhrada) (kurzy otevírame pravidelně několikrát do roka) 980,-

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE K CENÍKU

STORNO POPLATKY SKUPINOVÝCH CVIČENÍ
Odpolední a večerní cvičení: odhlásíte-li se po 12. hodině v den konání lekce, činí poplatek 50% z ceny cvičení.
Při neodhlášeném cvičení je poplatek 100%.
Ranní a dopolední cvičení: odhlásíte-li se po 18. hodině den před konáním lekce, činí poplatek 50% z ceny cvičení.
Při neodhlášeném cvičení je poplatek 100%. 

DALŠÍ MOŽNOSTI PLACENÍ
Karta Multisport
 (nelze uplatnit na Aštanga jógu)
Kredit/elektronická peněženka
Navštěvujete-li naše centrum pravidelně, využitím kreditu za lekce ušetříte. Tento způsob placení lze použít neomezeně na skupinová cvičení. 

Elektronická peněženka

Jak to funguje?
V Peněžence máte pod svým jménem evidován kredit, který slouží k placení pouze skupinových cvičení.
Proč si dobít kredit (peněženku)?
Máme různé druhy cvičení a chceme vám dát možnost navštěvovat všechny druhy cvičení za sníženou cenu v jednom balíčku.
Kolik si mohu dobít?
Tolik, kolik budete chtít, jen vždy od určité částky získáte slevu. Podrobnosti v tabulce.

Tabulka cen cvičení před slevou a po slevě.

Cena cvičení / Dobíjení 1000,- 5% sleva 2000,- 10% sleva 4000,- 15% sleva
120,- 114,- 108,- 102,-
150,- 143,- 135,- 128,-

Podmínky pro užívání elektronické peněženky

Peněženka je určena pro pravidelné návštěvníky.
Peněženka je nepřenosná, jedna peněženka pro jednu cvičící osobu.
Dobíjení je možné na recepci Fyziovitalu.
V případě dobití kreditu není možná zpětná výměna za peníze.
Dobití kreditu do 4000,-Kč platnost slevy půl roku od dobití, nad 4000,-Kč platnost slevy 1 rok od dobití.
Peníze na Vašem účtu zůstávají 1 rok, po této době budou nenávratně smazány.
Platit kreditem lze pouze skupinová cvičení.

V souladu s § 89 odst. 3 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, si Vás informujeme, že za účelem zlepšení poskytovaných služeb využívají naše webové stránky pro svoji činnost tzv. cookies.