Terapie pomocí Bachových květových esencí

Bylinky na nejrůznější zdravotní neduhy používáme už po staletí. V Dnešní době plné nejrůznějších průmyslově vyrobených léku, bohužel síla bylin ustupuje do pozadí. Anglický lékař Edward Bach se rostlinami a jejich blahodárnými účinky zabýval již na počátku 20. století, a díky němu vznikl soubor 38 rostlin, které pomáhají léčit a zvládat všechny emocionální i psychické potíže.

Co jsou to bachovy esence

Bachovy esence jsou kapičky vyrobené z výtažků z různých květů a rostlin. Jedná se o soubor 38 esencí, které mohou pomoci s nejrůznějšími strachy, úzkostmi, pocity zoufalství, pocity smutku či zklamání. Pomáhají v těžkých životních situacích, ale i dokonce mohou pomoci člověku, který se chce posunout na své cestě životem dál.

Díky Bachovým esencím se nám podaří harmonizovat psychiku a žít takový život, jaký si pro sebe přejeme.

Terapie pomocí Bachových esencí

Bachova terapie je brána jako doplňková léčba, není potřeba přerušovat žádnou dosavadní medikaci, na esence nevzniká žádná závislost a užívání kapiček je naprosto jednoduché.

Sezení probíhá formou rozhovoru, při němž společně vybereme Bachovy esence na aktuální a konkrétní psychické problémy.

Namíchaná lahvička na míru je použitelná zhruba 4 týdny, a poté pokud už problém zmizel a klient se cítí v pořádku, není potřeba se už dále vidět. Někdy ale první lahvička nemusí hned pomoci, nebo se mohou objevit další skryté emoce, které se díky Bachovým esencím objevily, a je potřeba se znovu domluvit na dalším postupu terapie.

Pravidla při výběru Bachových esencí

Důležité pravidlo, kterým se řídím je, že vybírání esencí je společný proces, nikdy žádné esence nevnucuji, jen doporučuji, protože jedině každý sám dobře ví, jak se ve skutečnosti cítí. A protože jsme každý originální a naše zvládání těžkých situací je také u každého odlišné, rozhodně nepoužívám žádné předem připravené směsi Bachových esencí, ale všechny bylinky vybírám individuálně každému zvlášť na jeho aktuální psychické či emocionální problémy.

Pro koho je terapie určena

Bachovy květové esence může užívat úplně každý, kdo má jakékoliv psychické či emocionální trápení.

DOSPĚLÝ – Cítíte, že na sebe neustále jen nabalujete nejrůznější problémy? Problémy se akorát kupí a vy se pod nimi pomalu hroutíte a přestáváte být sami sebou nebo si přestáváte užívat všedních radostí, které vám přináší život?  Někdy se mohou dokonce pod tíhou psychických problémů objevit i fyzické potíže v podobě nejrůznějších bolestí či nemocí.  Snažíte se ve svém životě posunout dál, ale cítíte, že vám v tom něco brání?

DĚTI – Právě se vám narodilo miminko, ale pořád pláče a je nespokojené a vy už nevíte co by mu mohlo pomoci? Když jste si domu přivedli miminko jeho sourozenec začal zlobit, strhávat na sebe pozornost a vy už nevíte co s tím? Vaše dítě začalo chodit do školky, ale nemůže si zvyknout a pořád pláče?

ZVÍŘATA  - Stalo se vašemu zvířátku něco špatného a teď cítíte, že není úplně v pořádku? Prodělalo těžkou nemoc a chcete ho podpořit při uzdravování? Přestěhovali jste se, nebo přišel do rodiny nový mazlíček a váš miláček si nemůže zvyknout?

ROTLINY  - Uvadá vaše rostlina protože jste ji zapomněli zalít? Přesadili jste rostlinu do nového květináče a teď se jí nedaří?

Přijďte si pro lahvičku Bachových květových esencí

Společně si budeme povídat, namícháme lahvičku na míru pro vás, a pak už můžete konečně začít žít přesně takový život jaký si pro sebe přejete.

Ceník

Služba Cena
První konzultace (60min.) plus lahvička 750 Kč
Další konzultace (30min.)pus lahvička 500 Kč
Lahvička bez konzultace 350 Kč

Praktik Bachových esencí

Na vysoké škole jsem studovala obor Výchova ke zdraví. Už tam jsem se poprvé dozvěděla o terapii pomocí Bachových esencí.

Po absolvování vysoké školy jsem se stala maminkou a hned za tři roky nato dvojnásobnou maminkou. Mé druhé absolutně milované dítě, se ale bohužel narodilo s hendikepem.  První náš společný rok jsem „ne“ zvládala tak, že když mě bylo potřeba, fungovala jsem, když jsem se na chvíli zastavila zhroutila jsem se. Brzy jsem si uvědomila, že takhle to dlouho být nemůže.

Když jsem si začala hledat pomoc, nejspíš jako většinu lidí, mě hned jako první volba napadl psycholog, ale co nemá být, to se nestane a já nebyla schopná se nikam objednat. Možná proto, že jsem tušila, že si dokážu pomoci sama. Tenkrát jsem se přihlásila na můj první certifikovaný kurz Bachových esencí.

Od té doby uběhl už rok a já mohu s jistotou říct, že Bachovy esence mi a mé rodině pomohli zvládnout a překonat všechny těžkosti, které nám osud přichystal. Každodenně mám Bachovy kapičky při ruce a díky nim pomáhám sobě, blízké rodině i přátelům. Skvělé a někdy až neuvěřitelné výsledky mě přesvědčily se dál v terapii Bachových esencí vzdělávat a zkusit pomoci i ostatním. Protože, ruku na srdce, kdo dnes nemá psychické starosti, které kdyby zmizely, šel by život mnohem snáz. Mým snem je pomáhat těm, kteří prožívají trápení, jakékoli psychické a emocionální starosti a pomoci jim znovu nalézt rovnováhu a štěstí v jejich životě.

V souladu s § 89 odst. 3 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, si Vás informujeme, že za účelem zlepšení poskytovaných služeb využívají naše webové stránky pro svoji činnost tzv. cookies.